Luisa Tõlkebüroo valiti 2011. aasta suvel kümne ettevõtte hulka, kes esindasid Eestit Euroopa ettevõtlusauhindade konkursil

Euroopa ettevõtlusauhinda European Business Awards on välja antud alates 2006. aastast ja sellest on saanud suurim tunnustus Euroopa Liidu silmapaistvatele ettevõtetele. Selle eesmärk on tunnustada ja toetada tippsaavutusi eri ettevõtlusvaldkondades, parimat tava ja uuendusmeelsust Euroopa ettevõtete seas. Võitja valikul võetakse arvesse Euroopa Liidu üldeesmärke ning liikmesriikide ettevõtjaid esindavate rühmade arvamust. Auhinna saajaid peetakse kogu maailmas parimateks ettevõteteks.

Kandidaat peab olema rahvusvaheline keskmise suurusega ettevõte või kiire kasvuga väikeettevõte, kellel on viimastel aastatel ette näidata silmapaistvad tulemused. Kandidaadi tugevateks külgedeks võivad olla edukas kasvustrateegia, väga ranged eetikastandardid, suur kliendikesksus või uuenduslikkus. Ettevõte peab olema esirinnas ja konkurentidest samm ees ning soovima silma paista ühe parema ettevõttena Euroopas.

Ettevõtlusauhinna pärast võistlevate riikide ettevõtetele saadetakse osalemiskutse ja ankeet. Igal aastal kandideerib auhinnale tuhandeid ettevõtteid eri tegevusaladelt. Tagasisaadetud andmete järgi valitakse välja 400 ettevõtet – väiksematest riikidest kümme, suurematest riikidest kuni 25. Nende 400 ettevõtte hulka jõudis koos üheksa Eesti ettevõttega ka Luisa Tõlkebüroo. Järgmises voorus valitakse välja 100 ettevõtet, kes kandideerivad auhinnale kümnes ettevõtluskategoorias, igas kategoorias 10 ettevõtet.

 

Igal aastal valib võitjad kõrgetasemeline žürii, kuhu kuuluvad muu hulgas Euroopa juhtivad poliitikud. Žürii liikmeteks on olnud Rumeenia endine president Emil Constantinescu, Eesti endine president Arnold Rüütel, Bulgaaria endine president Petar Stoyanov. Peale selle on žüriis tuntud ettevõtete juhid, akadeemiliste ringkondade tipud ja Euroopa mõjukaimate meediaväljaannete esindajad.

Ettevõtlusauhind on tunnustuseks kogu Euroopa ärikeskkonna edukusele ja riikide saavutustele. Tänu headele kandidaatidele ja rangele otsustusprotsessile pääsevad oma riiki esindama vaid parimatest parimad. Finalistid saavad Ruban d’Honneuri aumärgi ja üldvõitjaid pärjatakse Euroopa ettevõtete seas maineka peaauhinnaga European Business Award.

Lisateave ettevõtlusauhinna kohta: http://www.businessawardseurope.com/.

Luisa Tõlkebüroo - EBA 2011