Ota yhteyttä

Tallinnan toimisto

Osoite: Ahtri 6a, 10151 Tallinna (B-rappu, 6. kerros)
Olemme avoinna ma-pe klo 9-17
Puhelin +372 626 4281
Matkapuhelin +372 527 8018
Sähköposti: tilaukset@luisa.ee

Tarton toimisto

Osoite: Küüni 5b, 51004 Tartto (2. kerros)
Olemme avoinna ma-pe klo 9-17
Puhelin +372 744 0088
Matkapuhelin +372 527 8558
Sähköposti: tartu@luisa.ee

Osastoja johtavat kullekin alalle erikoistuneet projektipäälliköt, joiden tiimeihin vastaavan alan kääntäjät ja toimittajat kuuluvat.

Osastopäälliköt

Krista Kotkamäe

Suomen osaston projektipäällikkö

tilaukset@luisa.ee, +372 626 4281

Olga Boikova

Asiakirjaosaston projektipäällikkö

olga@luisa.ee, +372 626 4282

Anna Räbokon

Asiakirjaosaston projektipäällikkö

anna@luisa.ee, +372 626 4288

Riin Ungerson

Ulkomaanosaston projektipäällikkö

riin@luisa.ee

Karmela Molodõk

Ulkomaanosaston projektipäällikkö

karmela@luisa.ee

Marge Žordania

Lääketieteen osaston projektipäällikkö

meditsiin@luisa.ee

Dagmar Linnasmägi

Yleisosaston projektipäällikkö

tartu@luisa.ee

Sire Reisner

Asiakirjaosaston projektipäällikkö

sire@luisa.ee

Anne Nestor

Junioriosaston projektipäällikkö

juunior@luisa.ee

Ingmar Pilt

Teknisen osaston projektipäällikkö

tehnika@luisa.ee

Reili Brandt

Yleisosaston projektipäällikkö

tallinn@luisa.ee

Projektipäälliköiden lisäksi henkilökuntaamme kuuluu paljon ihmisiä niin Virossa kuin ulkomaillakin. Toimistoissamme työskentelee kokopäivätoimisesti reilut 40 henkilöä, mutta koko maailmassa meitä on yhteistyökumppanit mukaan lukien lähes 400.

Tullaan tutuiksi!

Kääntäjät ja toimittajat

Silver Lepik

Taittaja

Terje Arro

Englannin kielen auktorisoitu kääntäjä

Gregory Mark Dunn

Vanhempi englannin kielen kääntäjä ja toimittaja

Edda Teder

Englannin kielen auktorisoitu kääntäjä

Kathy Sarapuu

Viron kielen toimittaja

Marika Koppel

Tekninen toimittaja

Külli Pärtel

Vanhempi viron kielen toimittaja

Stewart Johnson

Englannin kielen toimittaja

Katrin Kask

Englannin kielen auktorisoitu kääntäjä

Nelli Denissova

Venäjän kielen toimittaja

Kaarlo Nõmmsalu

Tekninen toimittaja

Iris Barbara Jeletski

Englannin kielen kääntäjä ja tekninen toimittaja

Kirill Lebed

Venäjän ja englannin kielen kääntäjä

Marika Borovikova

Englannin kielen auktorisoitu kääntäjä

Evelin Mikenberg

Englannin kielen kääntäjä

Vladimir Danilov

Venäjän kielen kääntäjä

Ingrid Mardisoo

Englannin kielen kääntäjä

Maigi Müürsepp

Englannin kielen kääntäjä

Maire Linask

Latvian kielen auktorisoitu kääntäjä

Helen Noormägi

Viron kielen toimittaja

Toomas Silk

Englannin ja saksan kielen kääntäjä

Sergei Akopjan

Venäjän kielen kääntäjä

Reet Veski

Tekninen toimittaja

Urve Ansip

Viron kielen toimittaja

Jane Tooman

Englannin, saksan, suomen ja venäjän kielen kääntäjä

Tiina Alekõrs

Viron kielen toimittaja

Anastasiia Karpushkina

Venäjän kielen kääntäjä

Ekaterina Kornilitsina

Venäjän kielen kääntäjä

Kadi-Liis Aun

Englannin kielen kääntäjä

Lydia Raadik

Viron kielen toimittaja

Johanna Kahur

Englannin kielen kääntäjä

Katrin Planhof Skott

Ruotsalainen kielen kääntäjä

Aleksandr Lissovski

Venäjän kielen kääntäjä

Kerry Kubilius

Englannin kielen toimittaja

TAUSTAHENKILÖT

Krista

Krista Saabel

Henkilöstöpäällikkö

cv@luisa.ee

Svea-Elen Peters

Kehityspäällikkö

svea@luisa.ee

Reelika Jakubovski

Hallituksen jäsen

reelika@luisa.ee

Raili Kadak

Hallituksen jäsen

raili@luisa.ee

Berbel Pedari

Perustaja ja hallituksen jäsen

berbel@luisa.ee

Kristiina Püttsepp

Hallituksen jäsen

kristiina@luisa.ee